Organization Calendar (Loyalist Township Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevFeb 11, 2018-Mar 03, 2018Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Feb 11Feb 12Feb 13Feb 14Feb 15Feb 16Feb 17
Atom LL2
11:00 AM
vs. Napanee Stars 2
Atom LL3
11:30 AM
@ Deseronto Bulldogs
Deseronto [A-AT03]
Atom LL1
12:00 PM
vs. Frontenac Flyers 3 Sky Blue
Novice Rep
1:30 PM
@ Campbellford Colts
Campbellford [O-NE-CC-Q3-17]
Bantam LL1
2:00 PM
@ Deseronto Bulldogs 1
Deseronto [B-BT03]
Bantam Rep
3:00 PM-4:45 PM
Linked Game Cancelled
Minor Midget Rep
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Midget LL2
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Pee Wee Rep
7:30 PM
@ Brighton Braves
Brighton [O-P-CC-A-7]
Midget LL1
8:00 PM
vs. Prince Edward County Kings 2
Major Midget Rep
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Novice Rep & Atom Rep
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom LL3 & Atom LL2
7:00 PM-7:50 PM
Shared Practice
Pee Wee Rep
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Tyke LL3 & Novice LL2
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Novice Rep
7:00 PM
vs. Frontenac Flyers
W.J. Henderson Arena [O-NE-CC-Q3-32]
Minor Midget Rep
8:05 PM-8:55 PM
Practice
Pee Wee LL1 & Bantam LL1
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Atom LL1
7:00 PM
vs. Deseronto Bulldogs
Initiation 1 & Initiation 2
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
IP 3 & IP 4
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
Atom LL2
10:00 AM
vs. Deseronto Bulldogs
Atom LL3
11:00 AM
vs. Prince Edward County Kings 1
Novice Rep
12:00 PM
@ Douro Dukes
Warsaw [O-NE-CC-Q3-19]
Pee Wee LL1
12:00 PM
vs. Napanee Stars 3
Novice LL2
1:00 PM
vs. Stone Mills Sabres
Midget LL1
2:00 PM
vs. Midget LL2
Atom LL1
3:00 PM-3:50 PM
Practice
Minor Midget Rep
6:00 PM
vs. Whitchurch-Stouffville Clippers
W.J. Henderson Arena [O-MM-AE12-Q4-1]
Feb 18Feb 19Feb 20Feb 21Feb 22Feb 23Feb 24
Bantam Rep - SB Irish Cup
Initiation 1
11:00 AM
vs. Prince Edward County Kings
Atom LL1 & Atom LL2
12:00 PM-12:50 PM
Linked Game Cancelled
Novice Rep
12:00 PM
@ Brighton Braves
Brighton [O-NE-CC-Q3-09]
Pee Wee LL1
12:00 PM
@ Stirling Blues 1
Stirling [B-PW18]
Novice LL2
12:00 PM
vs. Stirling Blues 1
Atom LL2
1:30 PM
@ Stone Mills Sabres
Stone Mills [A-AT26]
Bantam LL1
3:00 PM
@ Stirling Blues 2
Stirling [B-BT20]
Atom Rep
3:00 PM
vs. Ennismore Eagles
Bantam Rep
4:00 PM
@ Norwood Hornets
Minor Midget Rep
4:30 PM
vs. Whitchurch-Stouffville Clippers
W.J. Henderson Arena [O-MM-AE12-Q4-2]
Atom Rep
7:00 PM
vs. Tweed Hawks
Midget LL2
8:00 PM
vs. Prince Edward County Kings 2
Minor Midget Rep
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Atom LL1
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam Rep
7:00 PM
vs. Brighton Braves
Tyke LL3 & Novice LL2
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Bantam LL1
7:00 PM
vs. Stone Mills Sabres
Pee Wee Rep
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Bantam LL1 & Pee Wee LL1
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Atom LL2
6:30 PM
@ Napanee Stars 1
Minor Midget Rep
9:00 PM
@ Whitchurch-Stouffville Clippers
Initiation 1 & Initiation 2
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
IP 3 & IP 4
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
Novice LL2
11:00 AM
@ Stirling Blues 1
Stirling [B-N012]
Atom LL1
11:00 AM
@ Napanee Stars 1
Pee Wee LL1
12:00 PM
@ Napanee Stars 1
Midget LL1
12:30 PM
@ Napanee Stars 2
Atom Rep
1:00 PM
@ Centre Hastings Grizzlies
Madoc [B-AT09]
Novice Rep
1:00 PM
@ Frontenac Flyers
Frontenac [O-NE-CC-Q3-29]
Atom LL3
1:30 PM
@ Napanee Stars 2
Minor Midget Rep
5:00 PM
@ Whitchurch-Stouffville Clippers
Stouffville (Pad A) [O-MM-AE12-Q4-4]
Bantam LL1
6:00 PM
@ Napanee Stars 3
Pee Wee Rep
8:00 PM
@ Norwood Hornets
Feb 25Feb 26Feb 27Feb 28Mar 01Mar 02Mar 03
Bantam Rep - SB Irish Cup
Atom LL2 - 14th Annual Capital League Tournament
Atom LL3
9:00 AM
@ Frontenac Flyers 3 Sky Blue
Frontenac [A-AT08]
Novice LL2
11:00 AM
vs. Deseronto Bulldogs
Pee Wee LL1
12:00 PM
vs. Frontenac Flyers 1 Orange
Atom LL1
1:30 PM
@ Stone Mills Sabres
Stone Mills [A-AT25]
Minor Midget Rep
3:00 PM
vs. Whitchurch-Stouffville Clippers
W.J. Henderson Arena [O-MM-AE12-Q4-5]
Atom LL2
3:00 PM
@ Prince Edward County Kings 1
PECC [A-AT22]
Atom Rep & Novice Rep
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Midget LL2
5:00 PM
@ Napanee Stars 2
Minor Midget Rep
9:00 PM
@ Whitchurch-Stouffville Clippers
Novice Rep & Atom Rep
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom LL3
7:00 PM
vs. Atom LL1
Pee Wee Rep
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Bantam Rep
8:00 PM
@ Brighton Braves
Brighton [BT-B1]
Major Midget Rep
8:00 PM
@ Baltimore Ice Dogs
Tyke LL3 & Novice LL2
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Midget LL1
6:30 PM
@ Gananoque Islanders RED
Gananoque [MD-B20]
Atom Rep & Novice Rep
7:00 PM-7:50 PM
Shared Practice
Minor Midget Rep
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Bantam LL1 & Pee Wee LL1
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Midget LL2
7:00 PM
vs. Napanee Stars 1
Initiation 1 & Initiation 2
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
IP 3 & IP 4
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Social Networking
Follow Us On
Follow Loyalist Township Minor Hockey on Twitter
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from ltmha.com on Saturday, February 17, 2018 at 8:04 PM